Понеділок, 01 серпня 2022, 08:28
Науковиця факультету математики та інформатики Олена Карлова взяла участь  у міжнародному математичному симпозіумі у якості запрошеного лектора.

Тринадцятий «Симпозіум із загальної топології та її застосувань в сучасному аналізі та алгебрі» - TOPOSYM 2022 (http://www.toposym.cz/) - відбувся у Празі з 25 по 29 липня, організований Факультетом математики та фізики Карлового університету в Празі, а також Інститутом Математики Чеської Академії наук та факультетом інформаційних технологій Технічного університету в Празі. В Симпозіумі взяли участь близько 150 математиків з понад 20 країн світу. Програма симпозіуму передбачала 24 запрошені лекції, проголошені математиками, відібраними науковим комітетом. Лекція-відкриття симпозіуму була проголошена Яном ван Міллом, головним редактором журналу Topology and its Applications. Цього ж дня доповідала докторка фіз.-мат наук, професорка кафедри математичного аналізу Чернівецького університету Олена Карлова, доповідь «Baire-one functions on topological spaces: some recent results and open questions».

Перший Топологічний Симпозіум (Prague Topological Symposium) відбувся у 1961 році в ті часи, коли світ був болісно розділений холодною війною. Спілкування через кордони було складним, і зважаючи на цей стан речей Едвард Чех вирішив організувати подію, яка б об’єднала математиків від Сходу до Заходу. Він зробив для цього величезні кроки, але не жаль не зміг побачити плоди своїх зусиль, бо помер у 1960-му. Однак, його зусилля не були марними - його студенти та колеги завершили почате Едвардом Чехом - і у 1961 році 147 математиків зібралися в Празі на тиждень, присвячений топології. Це поклало початок традиції, яка кожних 5 років об’єднує математиків з усього світу, які цікавляться різними галузями топології,  у Празі.

Олено, бажаємо Тобі вагомих наукових результатів і надалі.
Міжнародний математичний симпозіум у Празі
Міжнародний математичний симпозіум у Празі
Міжнародний математичний симпозіум у Празі

   
Четвер, 14 липня 2022, 21:43
Вітаємо бакалаврів 2022!
10 липня, у мармуровій залі Чернівецького університету відбулися випускні урочистості, на яких факультет математики та інформатики вітав 81 випускника із успішним завершенням дуже важливого етапу у їх житті - здобуття бакалаврського рівня вищої освіти та отримання диплому бакалавра. Проведення цього заходу стало можливим завдяки ЗСУ, щира подяка та низький уклін ГЕРОЯМ УКРАЇНИ!
У нашій країні вже багато років триває війна, але в цьому році кривава агресія російських окупантів рознеслася по всій території України. І ми усьому світу щодня доводимо, що Україна – це сильна духом країна, що українці – це вільний та незламних народ з непохитною вірою в перемогу.
Наша сила у наших цінностях!
Протягом 4 років навчання ми ділилися з вами, дорогі наші випускники, своїми цінностями. Закладали фундамент, на який ви будете опиратися все своє життя. Ділилися з вами своїми знаннями, навчали математики та програмування, але крім цього формували вас як особистостей. За ці 4 роки ви не лише навчилися розв’язувати математичні задачі, ви ще навчилися критично мислити, аналізувати, приймати рішення та нести за них відповідальність, а це означає, що ви підготувалися до дорослого життя. Ми віримо, що будуючи своє майбутнє життя, як особисте, так і професійне, ви проектуватимете отримані цінності у своєму житті своїми вчинками та силою волі.
На вашу долю випало багато випробувань, ще рік тому ми переймалися через складну ситуацію, пов’язану з коронавірусом, і уявити не могли, які жахіття на нас очікують. Але ми здолаємо і труднощі, і ворога. Ми переможемо, а тоді настане складний етап відбудови України. І саме ваші знання, дорогі випускники, ваш патріотизм, оптимізм та ваш юнацький максималізм будуть рушійною силою на цьому етапі, ми віримо в вас і не сумніваємося в тому, що вам усе вдасться.
Дорогі колеги, дякую вам за щоденну кропітку роботу. Бажаю вам черпати натхнення у світлих допитливих очах студентів, у здобутках випускників та продовжувати робити те, про що казав Митрополит Андрей Шептицький: «Тихою та невтомною працею любити Україну».
Від імені усього колективу факультету щиро дякую батькам цьогорічних випускників за те, що довірили нам свій найцінніший скарб – це своїх дітей. Дякую вам за те, що підтримували своїх дітей 4 роки тому, коли вони обирали факультет математики та інформатики для навчання, та продовжували підтримувати їх протягом навчання, яке відбувалося з неймовірними викликами. Бажаю вам, дорогі батьки, та вашим родинам, добра, миру, здоров’я та перемоги.
Ми вітаємо Вас, дорогі наші випускники, пишаємося Вами та горді тим, що Ви є невід'ємною частинкою великої МАТФАКівської родини.
Гордо несіть звання випускника факультету математики та інформатики Чернівецького університету!!!
Було, є і буде так, кращим з кращих є матфак!
 
Четвер, 30 червня 2022, 21:46
Доцент кафедри математичного аналізу, докторка фізико-математичних наук Олена Олексіївна Карлова на запрошення університету École Normale Supérieure зробила доповідь на Міжнародній математичній конференції “Summer Symposium in Real Analysis”, що проходила з 20 по 24 червня в Парижі, Франція. У конференції взяли участь понад 70 математиків з 10 країн світу.
Вітаємо Карлову О.О. з виступом на математичній конференції у Парижі
Вітаємо Карлову О.О. з виступом на математичній конференції у Парижі
 
Вівторок, 28 червня 2022, 06:39
МАТФАК має ким пишатися!!!
Приємно отримати слова вдячності від Секретаріату Уповноважений із захисту державної мови "за належну підготовку студентів факультету як спеціалістів з інформатизації та допомогу в розробці засобів візуалізації актуальної інформації щодо захисту державної мови в Україні."
Як зазначив у офіційному листі заступник керівника Секретаріату Сергій СИРОТЕНКО: "... результати кваліфікаційної роботи “Інформаційна карта функціонування державної мови” студента 4 курсу Іфтоди Богдана Миколайовича кафедри прикладної математики та інформаційних технологій виявились цікавими, корисними та рекомендовані для впровадження з метою представлення на офіційному сайті Уповноваженого із захисту державної мови інформації щодо стану функціонування державної мови в областях та обласних центрах України."
Актуальність розробки викликана потребою створення зручного та доступного ресурсу, який би надавав інформацію про стан функціонування державної мови в областях та обласних центрах України. Про це йшлося на робочих зустрічах при визначенні завдань та вимог до результуючого продукту, при поетапних звітах під час написання роботи, до яких приєднувався Тарас Кремінь. У результаті діяльності розроблено вебдодаток із використанням карти України, що значно спрощує відображення уже наявної інформації на сайті Уповноваженого із захисту державної мови. Цей додаток надає користувачам можливість перегляду регіональної програми розвитку державної мови, а також інформації про відповідальних посадовців та про заходи державного контролю тощо.
Бережімо та захищаймо нашу рідну українську мову всіма можливими способами, адже "мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її" (Олесь Гончар).
Факультет математики та інформатики вітає автора роботи Богдан Іфтода, а також керівника Анастасія Юрійчук з чудовим результатом. 23 червня Богдан успішно захистив кваліфікаційну роботу на засіданні ЕК, завершивши бакалаврат за ОП "Технології програмування та комп'ютерне моделювання" (спеціальність 113 - Прикладна математика).
Нових вдалих реалізацій, які наближатимуть Україну до омріяної перемоги!
Слава Україні!
Вітаємо Богдана Іфтоду!
Вітаємо Богдана Іфтоду!
Вітаємо Богдана Іфтоду!
Останнє оновлення ( Четвер, 30 червня 2022, 06:52 )
 

Сторінка 1 з 45

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>