Факультет математики та інформатики

Факультет математики та інформатики розміщується у найстарішому корпусі Чернівецького університету, в якому 4 жовтня 1875 року відбувся урочистий акт відкриття університету.

Меню

Головна
Новини
Факультет
Кафедри
Навчання
Студентам
Абітурієнтам
БМАН
Підвищення кваліфікації
Наука
Олімпіада
Наші партнери
Неділя, 02 жовтня 2022, 17:16
Сисадмін, тімлід, програмний менеджер, скрам-мастер, девелопер. Це неповний перелік професій, які можуть здобути випускники вищих навчальних закладів в ІТ-галузі.

Їх майбутнім абітурієнтам презентували під час заходу «IT KickStart», який організували представники It Cluster Chernivtsi It Community. Його провели сьогодні у культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука. Захід відвідали перша заступниця начальника ОВА Альона Атаманюк, міський голова Чернівців Роман Клічук та ректор ЧНУ ім. Ю.Федьковича Роман Петришин.

«Радію з того, що на сьогоднішній івент завітало чимало молоді, яка прагне розвиватися в IT-індустрії. Перед вами відкривається вікно можливостей - можете обрати професію не тільки з формату оплати праці, але і з огляду на власні перспективи, допомогу країні та рідному місту. Бажаю вам зробити правильний вибір і працювати на благо нашої незалежної країни», - сказала Альона Атаманюк.

Під час «IT KickStart» учасники мали змогу отримати цінні знання від працівників відомих ІТ-компаній, послухати їх історії успіху та поспілкуватися із викладачами ЧНУ. Крім того, для присутніх провели низку майстер-класів. Також грали в ігри на PlayStation.
IT KickStart
IT KickStart
IT KickStart
IT KickStart
 
Неділя, 02 жовтня 2022, 17:09
Обрали нових членів Вченої ради університету з числа студентів. Серед обраних - студент факультету математики та інформатики.

20 вересня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулися вибори делегованих представників до складу Вченої ради з числа студентів.

За результатами голосування до складу Вченої ради увійшли студенти:
  • Волощук Євген – студент 2 курсу факультету архітектури, будівництва та дикоративно-прикладного мистецтва;
  • Ганевич Вадім – студент 3 курсу факультету математики та інформатики;
  • Гебеш Анна – студентка 3 курсу філологічного факультету;
  • Плескач Олександра – студентка 3 курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин.
Вітаємо обраних кандидатів та бажаємо плідної роботи на засіданнях Вченої ради ЧНУ!
 
Неділя, 02 жовтня 2022, 16:39
З днем працівника освіти!
Шановні освітяни!
Щиро вітаємо вас з професійним святом! Дякуємо за професійсніть та креативність, щирість та небайдужість до викладацької роботи! Бажаємо оптимізму, бадьорості, натхнення і нескінченної мудрості. Миру нам всім!
Слава Україні! Героям слава!
 
П'ятниця, 30 вересня 2022, 12:45
22-24 вересня 2022 року відбулася міжнародна наукова конференція «Прикладна математика та інформаційні технології», присвячена 60-річчю кафедри прикладної математики та інформаційних технологій.
Відкриття конференції відбулося у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, на якому виступив з вітальним словом ректор університету Роман Петришин та вручив грамоти і подяки колективу кафедри за плідну наукову, науково-педагогічну діяльність, за якісну підготовку висококваліфікованих фахівців ІТ галузі та вагомий вклад у її розвиток протягом 60 років з часу заснування кафедри.
 На конференцію подано 103 доповіді із 9 країн: Казахстану, Люксембургу, Молдови, Німеччини, Польщі, США, України, Франції і Японії. Серед авторів поданих матеріалів 2 член-кореспонденти НАН України, Почесний професор Техаського університету Ростислав Григорчук, 46 докторів і 47 кандидатів наук.
 Напрямками роботи конференції були такі:
– Диференціальні та диференціально-функціональні рівняння,
– Математичне та комп'ютерне моделювання,
– Теорія функцій та її застосування,
– Інформаційні технології у прикладних задачах та освіті.
Конференція працювала водночас очно і дистанційно. Учасники заслухали біля 80 заявлених доповідей, із них 10 пленарних; мали змогу почути і поспілкуватися із двома професорами Техаського A&M університету (США), математиками з Інституту математики НАН України і Потсдамського інституту дослідження впливу клімату (Німеччина), Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка, Національного університету водного господарства та природокористування і НПУ iменi М.П. Драгоманова (Україна). Працювала студентська секція з прикладної математики та інформаційних технологій. 24 вересня відбувся ІТ-день, в якому взяли участь викладачі ЗВО, працівники ІТ-компаній, а також студенти, які представили свої доповіді і набули досвіду участі у таких форумах.
amit60_conference_01.jpg
amit60_conference_03.jpg
amit60_conference_02.jpg
         
Четвер, 01 вересня 2022, 19:58
З Днем знань!
 
Четвер, 01 вересня 2022, 19:55
Приємною новиною для факультету математики та інформатики ЧНУ стала нагорода для завідувача кафедри прикладної математики та інформаційних технологій, доктора фізико-математичних наук, професора Ярослава Бігуна ‒ за високий професіоналізм та активну міжнародну діяльність. За рішенням Сенату Тираспольського державного університету (Кишинів, Молдова) Ярослава Йосиповича нагороджено медаллю. Вручення відбулося на міжнародній конференції «Applied and Industrial Mathematics CAIM 2022», присвяченій пам'яті академіка Митрофана Михайловича Чобана, яка проходила у Тираспольському державному університеті (м. Кишинів, 25-27.08.2022). Ярослав Бігун, будучи членом наукового комітету конференції, 25 серпня 2022 року зробив пленарну доповідь «The Multifrequency Systems with Linearly Transformed Arguments and Multipoint and Local-Integral Conditions», співавтори Роман Петришин, Ігор Скутар.
http://caim2022.ust.md/
bihun_caim_01.jpg
bihun_caim_02.jpg
 

Наша адреса

58012, Україна, м. Чернівці,
вул. Університетська, 28.
clg-math@chnu.edu.ua
 
Деканат факультету:
(0372) 58-48-80

Погода на сьогодні

Погода в Україні

Погода на завтра

Погода в Чернівцях