Факультет математики та інформатики

Факультет математики та інформатики розміщується у найстарішому корпусі Чернівецького університету, в якому 4 жовтня 1875 року відбувся урочистий акт відкриття університету.

Меню

Головна
Новини
Факультет
Кафедри
Навчання
Студентам
Абітурієнтам
БМАН
Підвищення кваліфікації
Наука
Олімпіада
Наші партнери
 
Вівторок, 21 червня 2022, 13:36
Бакалавр (повна форма навчання)
Бакалавр (скорочена форма навчання)
Магістр
   
Понеділок, 20 червня 2022, 18:38
Відбулася студентська наукова конференція
Відбулася студентська наукова конференція
Відбулася студентська наукова конференція
Щорічна Студентська наукова конференція відбулася в онлайн форматі 5-7 травня 2022 року.

Секція математичних наук та інформаційних технологій містила 4 підсекції:
 • підсекція прикладної математики,
 • підсекція математичного моделювання,
 • підсекція інформаційних технологій,
 • підсекція методики викладання математики та інформатики.

Серед 52 учасників було визнано 5 кращих доповідей:

«Застосування фреймворка Flutter для генерації та проходження тестів при вивченні іноземних слів», студент 5 курсу Стефурак Дмитро (Науковий керівник – доц. Сопронюк Тетяна Миколаївна).

«Створення настільного додатку для визначення жанру книжок», студент 3 курсу Циганаш Вадим (Науковий керівник – асист. Дорош Андрій Богданович).

«Додатки доповненої реальності на уроках математики в ЗЗСО», студентка 4 курсу Бузиновська Анастасія (Науковий керівник – доц. Колісник Руслана Степанівна).

«Використання інструментів запису “PowerPoint 2019” для створення перевернутих уроків», студентка 5 курсу Алла Кадук (Науковий керівник – доц. Ленюк Олег Михайлович).

«Про скорочення перебору всеможливих варіантів розмірностей піфагорової кімнати», студент 2 курсу Бадло Олег (Науковий керівник – доц. Сікора Віра Степанівна).

Традиційно найкращі студентські доповіді представлялись на підсумковому засіданні, яке відбулось у змішаній формі 12 травня в Червоній залі університету. З вітальним словом до студентів звернулись голова організаційного комітету конференції – ректор університету Роман Петришин; модератор заходу, співголова оргкомітету – проректор з наукової роботи Андрій Саміла; голова секції «Гуманітарні науки» – доцентка кафедри філософії та культурології Ірина Горохолінська та голова секції «Природничі науки» – завідувач кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства Юрій Халавка.

17 студентів, рекомендованих конкурсними комісіями інститутів та факультетів, продемонстрували результати своїх наукових робіт у вигляді цікавих і змістовних доповідей з презентаціями. Всі вони отримали грамоти, як переможці конференції та призи від Ректорату університету. Факультет математики та інформатики представляли двоє студентів Стефурак Дмитро та Циганаш Вадим.

Вітаємо переможців!!!
 
Понеділок, 20 червня 2022, 18:36
Вітаємо переможців!!!
Студенти факультету математики та інформатики здобули перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей у 2021/2022 навчальному році, презентувавши результати своїх наукових досліджень у відповідній галузі.
Диренко Віктор - студент 3 курсу спеціальності "Комп'ютерні науки" - наукова робота у галузі "Математика та статистика. Прикладна математика (механіка)", науковий керівник Черевко Ігор Михайлович,
Павлюк Максим - студент 4 курсу спеціальності "Комп'ютерні науки" - наукова робота у галузі "Компʼютерні науки", науковий керівник Івасюк Галина Петрівна,
Бузиновська Анастасія - студентка 4 курсу спеціальності Середня освіта (математика) - наукова робота у галузі "Методика навчання природничо-математичних дисциплін", науковий керівник Колісник Руслана Степанівна,
Шанін Антон - студент 5 курсу спеціальності "Інженерія програмного забезпечення" - наукова робота у галузі "Компʼютерні науки", науковий керівник Черевко Ігор Михайлович.
Ми пишаємося переможцями та вітаємо керівників. Бажаємо не зупинятися на досягнутому та крок за кроком йти до наміченої мети.
Нових наукових здобутків!
 
Понеділок, 20 червня 2022, 18:31
16 червня відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та шведсько-українською компанією Sigma Software. На зустрічі були присутні ректор університету - Роман Петришин, декан факультету математики та інформатики Ольга Мартинюк, завідувач кафедри програмного забезпечення комп'ютерних систем Сергій Остапов та представниця компанії Лілія Федик.
Предметом Меморандуму є налагодження взаємовигідної співпраці у сфері розвитку наукових та проєктних досліджень, консолідація зусиль з обох сторін задля взаємодії щодо особистісного розвитку студентів Чернівецького університету, зокрема формування їх кар’єрних можливостей.
Sigma Software - компанія з розробки програмного забезпечення та ІТ-консалтингу. Компанія має регіональні офіси в семи країнах на трьох континентах: в Польщі, США, Швеції, Австрії, Великій Британії, Австралії та Канаді. Компанія входить до ТОП-20 найбільших IT-компаній України, у ній працює приблизно 1500 спеціалістів.
Компанія є членом програми TEMPUS, яка має на меті посилити співпрацю між навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та бізнесом в Україні.
У 2016 році компанія створила Sigma Software University — навчальну платформу в сфері ІТ для розвитку спільноти і навчання вже наявних фахівців. Платформа співпрацює з 14
університетами, коледжами та школами в п'яти містах — Харків, Київ, Львів, Одеса та Дніпро, а від тепер вже Івано-Франківськ та Чернівці. Співпраця включає допомогу у створенні
нових навчальних програм, викладання матеріалів працівниками Sigma Software, інтернатури, проведення заходів для студентів та громади, оснащення навчальних лабораторій.
Ми щиро сподіваємося, що підписання угоди започатковує плідну співпрацю.
 
Понеділок, 13 червня 2022, 11:22

Курси підвищення кваліфікації для вчителів математики та інформатики

З 13 по 18 червня 2022 року на факультеті математики та інформатики проводяться курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників:

Тема курсів для вчителів математики (спеціальність 014.04 Середня освіта (Математика)): "Державний стандарт базової середньої освіти на засадах Концепції Нової Української Школи ‒ нові підходи до навчання та викладання математики в 5-6 класах".
Розклад тут


Тема курсів для вчителів інформатики (спеціальність 014.09 Середня освіта (Інформатика)): "Державний стандарт базової середньої освіти на засадах Концепції Нової Української Школи ‒ нові підходи до навчання та викладання інформатики в 5-6 класах".

Розклад тут

 
Понеділок, 13 червня 2022, 10:45
Агов абітурієнти!
Розуміючи всі складнощі цьогорічного вступу та приймаючи виклик, ми не здаємось, а лише продовжуємо працювати з іще більшою наполегливістю та користю.

А тому запрошуємо вас з 13 червня 2022 року приєднатись до двотижневого інтенсиву з підготовки до НМТ (математика).


Тут ви дізнаєтеся про етапи цьогорічної вступної кампанії, особливості написання мотиваційного листа; пригадаєте основи шкільної математики, котрі потрібні для успішної здачі тесту з математики та познайомитесь із майстрами своєї справи – викладачами кафедри алгебри та інформатики.


Чекаємо усіх охочих на заняттях на платформі Google Meet за покликанням.

Для бажаючих зареєструватися, щоб отримувати найсвіжішу інформацію щодо вступу 2022 – переходьте за покликанням.

Розклад наших зустрічей шукай тут.


Тримаємось у строю, не падаємо духом і навчаємось для світлого майбутнього нашої України!
 
Четвер, 09 червня 2022, 20:15
З метою підтримки наукових досліджень молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, за ініціативи Ради молодих вчених університету оголошується конкурс наукових проєктів.

Основними завданнями конкурсу є:
 • отримання наукових результатів фундаментального характеру з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку суспільства і держави;
 • отримання наукових результатів прикладного характеру, що можуть бути впроваджені через укладання наукової госпдоговірної тематики або через створення стартапів;
 • створення наукового доробку, який може бути використаний при підготовці запитів на фінансування досліджень і розробок, зокрема за рахунок грантових фондів;
 • набуття навичок підготовки наукових грантових проєктів молодими вченими;
 • стимулювання і підтримки наукових досліджень молодих вчених;
 • підтримки та розвитку діяльності навчально-наукових лабораторій, центрів тощо;
 • виявлення молодих вчених, які здатні здійснювати інноваційні розробки, що є комерційно привабливими.
Прийом запитів на участь в Конкурсі – до 8 серпня 2022 року. Форма запиту на участь в Конкурсі – відповідно до вимог Додатку 1 Положення про гранти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича для молодих вчених.

Конкурсні роботи подаються у роздрукованій формі в запечатаному конверті до науково-дослідної частини університету (вул. Коцюбинського, буд. 2, корп. №5, пов.1, каб. № 102-103). Електронні варіанти конкурсних робіт приймаються та реєструються в.о. голови Ради молодих вчених університету ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ).

Додаткова інформація:
- положення;
- форма запиту;
- форма звіту.

Звертаємо увагу, що в цьому році надзвичайно актуальними є прикладні наукові розробки, спрямовані на підвищення обороноздатності та економічного розвитку нашої країни, тому запрошуємо молодих вчених нашого університету взяти активну участь в конкурсі!
 
Четвер, 09 червня 2022, 20:10
Запрошуємо усіх зацікавлених у поглибленні власних викладацьких та дослідницьких компетенцій до проходження у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича курсів підвищення кваліфікації молодих науковців і викладачів закладів вищої освіти «Педагогічно-дослідницька компетентність молодого вченого та викладача вищої школи: актуальні виклики і перспективи».
Форма участі – дистанційна (щодня по три заняття в другій половині дня у форматі онлайн на платформі Google-meet). Обсяг програми – 30 годин (1 кредит ЄКТС), тривалість – з 13 по 17 червня 2022 р.
Під час проходження курсів у Вас буде можливість: сприяти розвитку власної англомовної компетентності та дізнатися більше про особливості публікації матеріалів досліджень в іншомовних виданнях; розширити горизонти знань про інтерактивні методи роботи в авдиторії, а також опанувати техніки безконфліктної взаємодії; дізнатися більше про сучасні методи обробки даних; утвердитися в безальтернативності шляху академічної доброчесності для науковця й педагога.
І звісно ж, – це нагода провести час цікаво та з користю, плекаючи власний професійний успіх, а отже, й спряючи успішному майбутньому нашої країни!

Реєструйся (до 12.06) за посиланням.

Переглянь програму курсів тут.

 

Наша адреса

58012, Україна, м. Чернівці,
вул. Університетська, 28.
clg-math@chnu.edu.ua
 
Деканат факультету:
(0372) 58-48-80

Погода на сьогодні

Погода в Україні

Погода на завтра

Погода в Чернівцях